Gra Terenowa "Lipcove Poszlaki"

Data: 19.07.2022 r., godz. 09.05    755
Amatorzy ruchu na świeżym powietrzu, w sobotę 23 lipca będą mieli okazję sprawdzić się w marszach na orientację. Powiat Otwocki po raz drugi zaprasza do udziału w Grze Terenowej - tym razem pod hasłem "Lipcove Poszlaki".
Praktyczne sprawdzenie umiejętności orientacji w terenie poprzez posługiwanie się mapą i kompasem, a przede wszystkim popularyzacja turystycznych imprez na orientacje jako znakomitej formy aktywnego wypoczynku, to jedne z głównych celów organizowanego przez Powiat Otwocki we współpracy z Oddziałem PTTK im. M. Andriollego w Otwocku, Dnia Gier Terenowych. Tegoroczna edycja Gry – „Lipcove Poszlaki”, odbędzie się w sobotę 23 lipca na terenie Józefowa. Miejsce startu znajdować się będzie na parkingu przy rzece Świder przy ul. Turystycznej. Wszyscy chętni będą mogli wyruszyć w trasy od godziny 9.00 do 13.00, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia zawierające odpowiednie dane przyjmowane są za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na www.orienteering.waw.pl lub na adres e-mail: sport@powiat-otwocki.pl lub poczta@otwock.p_k.pl.

Trasy/kategorie
  • TZ (trasa dla zaawansowanych): 2 etapy, zespoły 1-2 osobowe; 1 etap około 3–4 km;
  • TU (trasa dla średnio zaawansowanych): 2 etapy, zespoły 1-5 osobowe; 1 etap około 3–4 km;
  • TP (trasa dla początkujących): 2 etapy, zespoły rodzinne; 1 etap około 3–4 km;
  • TRInO (etap krajoznawczy – gra miejska): 1 etap około 5-6 km.
Uczestnicy mogą wystartować w dowolnej liczbie etapów i wybranej trasie/kategorii, a o liczbie etapów zdecydować w trakcie imprezy. Szczegółowe informacje dot. wydarzenia można uzyskać u kierownik imprezy Pawła Starzyńskiego pod numerem telefonu tel.: 502 30 19 83 lub e-mail: poczta@otwock.p_k.pl.

Partnerem wydarzenia jest Otwocki Kalendarz Kulturalny.

Do pobrania: Regulamin