Powiatowe obchody Święta Policji

Data: 18.07.2022 r., godz. 10.30    1095
W piątek 15 lipca br., na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Otwocku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku funkcjonariusze świętowali 103. rocznicę powołania Policji.
Święto Policji, które przypada 24 lipca to doskonała okazja do podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom największej formacji mundurowej w Polsce, za ich wytężoną służbę oraz pracę na rzecz bezpieczeństwa obywateli. To także czas nominacji, odznaczeń czy awansów na wyższe stopnie służbowe.

Tegoroczne obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku odbyły się w miniony piątek, 15 lipca. W uroczystej zbiórce, oprócz kierownictwa i funkcjonariuszy otwockiej Policji, uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i gminnych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa. Uczestników uroczystości swoją obecnością zaszczycili Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak i Szef Gabinetu Politycznego MSWiA Michał Prószyński.

Blisko 80 policjantów otwockiej komendy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, w korpusach szeregowych, podoficerów, aspirantów i oficerów młodszych, a jeden z nich uzyskał odznaczenie zasłużony policjant. Odznaczenia resertowe i awanse, funkcjonariusze odebrali z rąk Generała Pawła Dzierżaka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku mł. insp. Przemysława Dębińskiego.

Za osobisty wkład i zaangażowanie w podnoszenie bezpieczeństwa publicznego, władze @Powiat Otwocki wyróżniły 8 funkcjonariuszy, w tym Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku, nagradzając wyróżnionych nagrodami pieniężnymi. Symboliczne czeki policjantom wręczyli Wicestarosta Paweł Zawada i Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach.

Jednym z elementów uroczystości były także przemówienia zaproszonych gości. W ich przemowach, nie zabrakło dobrych słów za oddanie i pomoc społeczeństwu, dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy każdego dnia dbają o ład i porządek w każdym zakątku naszego regionu.