XVIII Powiatowy Festiwal Kultury

Data: 30.08.2022 r., godz. 15.00    1601
Już 4 września 2022 r. odbędzie się osiemnasty Powiatowy Festiwal Kultury. Powiat Otwocki serdecznie zaprasza twórców ludowych, wystawców i rękodzielników do pokazania swoich wyrobów, a wszystkich gości na ciekawe koncerty.
Ubiegłoroczny sukces Powiatowego Festiwalu Kultury tylko utwierdził organizatorów, że w powiecie otwockim jest wielu twórców, artystów i kół gospodyń wiejskich, którzy chcą pokazać swoje wyroby. Dzięki różnorodnym stoiskom, prezentującym walory Kołbielszczyzny, uroki Świdra i Urzecza uczestnicy wydarzenia mogą zapoznać się z powiatem otwockim. Dorobek artystyczny i kulturowy przedstawią również gminy powiatu, prezentując się na scenie i  organizując stoiska promocyjne.

Lokalni twórcy

Głównym elementem Festiwalu są stoiska rękodzielników, kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych i instytucji kultury z powiatu otwockiego. Oprócz tego wszyscy chętni będą mogli zobaczyć stanowiska rekonstruktorów historycznych ze Stowarzyszenia Semper Fidelis Res Publicae, a także uczestniczyć w animacjach i warsztatach organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku.

Osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznym Festiwalu i pokazać swoją twórczość rękodzielniczą, mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do dnia 26 sierpnia 2022 r. Poniżej do pobrania regulamin części wystawowej i karta zgłoszeniowa:
Karta zgłoszeniowa

Na powiatowej scenie ...
zaprezentują się natomiast przedstawiciele gmin powiatu otwockiego, poprzez przedstawienie swojej działalności czy występy zespołów ludowych. Na powiatowej scenie wystąpią również artyści, którzy swoje korzenie mają w powiecie otwockim: Karolina Stanisławczyk z zespołem oraz zespół Mashlive. Gwiazdą wieczoru będzie Daria, twórczyni takich hitów jak: „Paranoia” i „Love Blind”.

Wydarzenie odbędzie się na zamkniętym odcinku ul. Filipowicza (od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego do skrzyżowania z ul. Andriollego) oraz na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. M. E. Andriollego w Otwocku. Start godzina 12:00 - część wystawowa, 14:00 - część artystyczna na scenie!