W hołdzie ofiarom zbrodni sowieckich

Data: 13.09.2022 r., godz. 14.20    1205
W najbliższy piątek, 16 września 2022 roku w powiecie otwockim odbędzie się uroczystość upamiętniająca ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku.
Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego oraz Powiat Otwocki zapraszają na uroczystość upamiętniającą ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. Wydarzenie rozpocznie Msza święta w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku, a tuż po niej pod pomnikiem „Katyń – 1940” odbędą się uroczyste obchody.

Podczas uroczystości, społeczność Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku, która od września 2020 roku sprawuje patronat nad pomnikiem „Katyń – 1940”, przekaże patronat jednej z otwockich szkół podstawowych. Od wielu lat placówki edukacyjne z terenu powiatu otwockiego pielęgnując pamięć o naszych przodkach sprawują opiekę nad pomnikiem. Jest to okazja do przybliżenia młodzieży historii II wojny światowej i zbrodni katyńskiej.