Uroczyste odsłonięcie pomnika "Żołnierzy Wyklętych" w Otwocku

Data: 18.09.2022 r., godz. 00.00    980
15 września odbyła się uroczystość poświęcenia i odsłonięcia pomnika, upamiętniającego "Żołnierzy Wyklętych", usytuowanego u zbiegu ulic Hożej i Andriollego w Otwocku.
15 września, u zbiegu ulic Hożej i Andriollego w Otwocku, uroczyście odsłonięto i poświęcono pomnik polskich bohaterów. W stolicy naszego powiatu to kolejne miejsce, po skwerze im. Witolda Pileckiego, które upamiętnia Żołnierzy Niezłomnych.

W patriotycznej uroczystości wzięli udział między innymi: przedstawiciele władz Miasta Otwocka i powiatu otwockiego, kombatanci, poseł na Sejm RP, młodzież i uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku. Powiat Otwocki reprezentowali: Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Michalczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Otwockiego Roman Srebnicki oraz Radny Powiatu Otwockiego Piotr Mateusz Kudlicki.

„Pogardzani. Torturowani. Mordowani. Przez lata zapomniani. A tak naprawdę – polscy patrioci. Kochający ojczyznę. Oddający za nią życie. Tacy byli ci, których dziś określamy jako „Żołnierzy Wyklętych””. – tymi słowami Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada w swoim przemówieniu przypomniał o tych, o których pamięć przez lata próbowano wymazać, a którzy dziś są dla nas świadectwem patriotyzmu. Tych, którzy w sposób partyzancki stawiało opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.

Cześć i chwała Bohaterom!