Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 dla seniorów

Data: 05.10.2022 r., godz. 13.50    1708
Uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Otwarte Drzwi" w Otwocku, wraz z przedstawicielami władz samorządowych, zainaugurowali nowy rok akademicki 2022/2023. Uroczyste spotkanie odbyło się 4 października w MOKTiS w Otwocku.
"Aktywizacja zawodowa, społeczna i kulturalna seniorów to ważny element polityki społecznej każdego samorządu. Powiat Otwocki poprzez działalność Klubu Seniora w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie również wspiera i aktywizuje osoby starsze. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że w Otwocku prężnie i aktywnie działa Państwa Uniwersytet. To bardzo ważne, by także osoby w podeszłym wieku miały swoje miejsce, w którym czują się mile widziane i akceptowane bez zastrzeżeń." - tymi słowami Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak rozpoczął przemówienie, w którym podziękował za zaproszenie na uroczystość, a wszystkim studentom życzył owocnej nauki.

W spotkaniu inauguracyjnym wzięli udział także: Jarosław Kopaczewski Radny Powiatu Otwockiego, Paweł Walo Wiceprezydent Otwocka, Anna Bielicka Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, Anna Kwaśniewska Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Otwocku, Tomasz Winnicki Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku oraz przede wszystkim słuchacze UTW.