Data: 14.10.2022 r., godz. 08.10    1360
W przeddzień święta Edukacji Narodowej, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyło się spotkanie władz powiatu z nauczycielami placówek edukacyjnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Otwocki.

Spotkanie, które odbyło się w czwartek 13 października było okazją do podziękowania nauczycielom i pedagogom, ale i pracownikom oświaty za codzienną pracę i nieustającą gotowość do kształtowania przyszłych pokoleń.  Była to także właściwa chwila na przyjęcie w poczet nauczycieli mianowanych nowej grupy pedagogów, którzy osiągnęli kolejny stopień awansu zawodowego, ale i wręczenia nagród uznania za pracę, osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Awans na stopień nauczyciela mianowanego otrzymało 9 nauczycieli, a nagrody specjalne otrzymali dyrektorzy wszystkich powiatowych szkół.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Paweł Zawada, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Olszewska, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Jarosław Kopaczewski, Wiceprezydent Miasta Otwocka Paweł Walo, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Przemysław Gręzak, Dyrektor Oświaty Powiatowej Hanna Majewska-Smółka oraz dyrektorzy i nauczyciele z powiatowych szkół.