50-lecie Ośrodka przy ul. Majowej w Otwocku

Data: 24.10.2022 r., godz. 10.00    1309
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej przy ul. Majowej w Otwocku obchodził 50-lecie swojego istnienia. Na uroczystości rocznicowe przybyli byli i obecni pracownicy i wychowankowie Ośrodka.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, po której zaproszono gości do Ośrodka na oficjalne obchody rocznicy. Eliza Trzcińska-Przybysz Dyrektor Ośrodka powitała wszystkich przybyłych gości, obecnych i były dyrektorów i pracowników ośrodka oraz wychowanków.

Powiat Otwocki reprezentowali: Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Paweł Zawada Wicestarosta Otwocki, Kinga Błaszczyk Członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Michalczyk Członek Zarządu Powiatu. W imieniu władz powiatu Starosta powiedział: „(…) bardzo cieszę się, że na terenie powiatu jest placówka, w której dzieci z niepełnosprawnością intelektualną mogą się uczyć w poczuciu bezpieczeństwa i zrozumienia. Wspaniała kadra nauczycielska, pełna empatii, zaangażowania i chęci to na pewno jeden z filarów Państwa działalności. Chcę Wam przekazać, że bardzo doceniamy Waszą pracę i dziękujemy za to, że tych młodych ludzi uczycie, wychowujecie i pomagacie im zrozumieć otaczający świat.”

Zarząd Powiatu Otwockiego w prezencie dla ośrodka przekazał nowe nagłośnienie, które z pewnością przyda się do organizacji wielu wspaniałych wydarzeń i spotkań.

Głos zabrali także: Paweł Walo Wiceprezydent Otwocka, Hanna Majewska-Smółka dyrektor Oświaty Powiatowej w Otwocku oraz byli dyrektorzy Ośrodka Bronisław Czerniecki oraz Ludwik Kiełczewski.