Sprawdź, gdzie zaszczepisz się przeciwko COVID-19

Data: 11.01.2021 r., godz. 11.40    3527
Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień 15 stycznia rozpocznie się proces rejestracji w ramach powszechnych szczepień przeciwko COVID-19. Przedstawiamy punkty na terenie powiatu otwockiego, w których można się zaszczepić przeciwko SARS-CoV-2.
Rząd opublikował ogólnopolską listę szczepień przeciw Covid-19, na której znalazło się 15 podmiotów z terenu powiatu otwockiego. Rządowa lista jest na bieżąco aktualizowana pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mazowieckie

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0 wskazanej w Narodowym Programie Szczepień: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków, lekarze emeryci mający prawo wykonywania zawodu, którzy mają wystawione e-skierowanie w Internetowym Koncie Pacjenta.

W kolejnych etapach szczepieni będą:

• etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
  • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
  • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Szczegółowe informacje na temat szczepień można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię:

• bezpłatny, całodobowy numer: 989;
  • dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989.

Uzyskanie informacji o tematach związanych ze szczepieniami przeciwko COVID-19 możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Aktualne informacje związane ze szczepieniami są dostępne także na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie