III Międzynarodowa Konferencja Naukowa w CNBOP

Data: 30.05.2023 r., godz. 18.00    647
Aktualne trendy i społeczno-ekonomiczne aspekty rozwoju nowych technologii cyfrowych to podstawowe tematy, nad którymi pochylili się uczestnicy III Międzynarodowej Konferencji Naukowej zorganizowanej w Instytucie CNBOP.

We wtorkowe południe, 30 maja, na zaproszenie Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide de Gasperi oraz Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej Starosta Otwocki - Krzysztof Szczegieniak uczestniczył w roli gościa i panelisty w III Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Społeczeństwo cyfrowe a koncepcja zarządzania organizacjami”. Jej hasłem przewodnim były „Trendy i społeczno-ekonomiczne aspekty rozwoju nowych technologii”.


Zaproszenie Goście - przedstawiciele naukowi, specjaliści działajcy w jednostkach samorządowych, przedsiębiorstwach i instytucjach przemysłowych oraz biznesowych - spotkali się by rozmawiać m.in na temat wpływu nowych technologii na ich aktualny i przyszły wpływ na sektory biznesu i administracji. Temat ten jest niezwykle istotny ponieważ funkcjonowanie w społeczeństwie cyfrowym, w dłuższej perspektywie może nieść nie tylko pożytek ale również zagrożenie. Podczas głównego panelu dyskusyjnego głos zabrał m.in. Starosta Otwocki, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami, a następnie został uhonorowany przez Dyrektora CNBOP st. bryg. dr inż. Pawła Janika wyróżnieniem w kategorii Praktyka.


Cieszymy się, że takie spotkania są organizowane. Dzięki temu fachowcy w swoich dziedzinach mają możliwość wymienienia się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z innymi uczestnikami. Dyskusje panelowe umożliwają zebranym bliższe określenie wyzwań, zagrożeń ale i wytyczenia nowych kierunków. Istotne jest to w długofalowej perpsektywie - potęp technologiczny cały czas się rozwija i zmienia. Zaprezentowane podczas konferencji najnowsze dane i wyniki badań dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji w społeczeństwie cyfrowym są więc nieocenione.


IMG_2944.JPG (7.51 MB)


IMG_2974.JPG (7.96 MB)


IMG_3004.JPG (7.89 MB)


IMG_3006.JPG (6.19 MB)


20230530_120958.jpg (1.42 MB)