Mistrzostwa Powiatu Otwockiego 2022/2023 w trójboju lekkoatletycznym!

Data: 12.06.2023 r., godz. 15.00    606
12 czerwca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w trójboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt, które były zwieńczeniem zmagań sportowych dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2022/2023.

Zmagania odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance. Uczniowie rywalizowali w biegu na 60 m, rzucie piłką palantową na odległość i skoku w dal lub wzwyż.
W rywalizacji dziewcząt udział wzięło szkół z powiatu otwockiego, a w rywalizacji chłopców szkół. W jej wyniku Mistrzostwa zakończyły się następującym rozstrzygnięciem:
Dziewczęta:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie,
2 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osiecku,
3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance.
Chłopcy:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa im. Batalionu Zośka w Celestynowie,
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku,
3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie.

Mistrzynią zawodów została Maja Podolska ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance a Mistrzem Bartłomiej Zalesko ze Szkoły Podstawowej im. Batalionu Zośka w Celestynowie. Dekoracji medalowej dokonała Dyrektor Szkoły gospodarzy Teresa Bąk.
Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance za udostępnienie terenu sportowego, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Smoki” oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali na zawody swoje drużyny.

Gratulujemy zwycięzcom! Jesteśmy szczęśliwi, że organizowane pod nad naszym patronatem zawody sportowe w każdym roku szkolnym zrzeszają tak dużą liczbę chętnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok, a już teraz życzymy wszystkim uczniom wspaniałych wakacji i dużo odpoczynku!