79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w powiecie otwockim

Data: 02.08.2023 r., godz. 15.30    1049
1 sierpnia oddaliśmy hołd bohaterskim uczestnikom Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się dokładnie 79 lat temu. Upamiętniamy ich odwagę, determinację i poświęcenie.
Wczoraj oddaliśmy hołd bohaterskim uczestnikom Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się dokładnie 79 lat temu. Upamiętniamy ich odwagę, determinację i poświęcenie.
W godzinę "W" w wielu miejscowościach naszego powiatu zawyły syreny, które przypomniały o dramatycznych wydarzeniach tamtych dni. To ważny moment, aby zatrzymać się na chwilę i oddać hołd tym, którzy poświęcili swoje życie dla walki o wolność i niepodległość Polski.

Naszą odpowiedzialnością jest to, aby nigdy nie zapominać ofierze naszych bohaterów oraz pielęgnować ducha jedności i patriotyzmu. Warto wciąż przypominać o bohaterstwie żołnierzy i cywilów, którzy stawiali czoło ogromnym wyzwaniom, niejednokrotnie oddając swoje życie.

Powiat Otwocki na uroczystościach w Otwocku reprezentował Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki wraz z radnymi: Piotrem Kudlickim i Jackiem Czarnowskim.
W Józefowie Członek Zarządu Powiatu Kinga Błaszczyk wraz z radną Elżbietą Siwek.
W Karczewie powiat reprezentowała Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Olszewska. Składając kwiaty i wiązanki nasi przedstawiciele przypomnieli o poświęceniu uczestników Powstania i o tym, abyśmy umieli doceniać wolność i pokój, które mamy dziś.

Chwała Bohaterom!