8. Rodzinny Piknik Naukowy

Data: 10.09.2023 r., godz. 12.00    403
Spotkanie z nauką poprzez zabawę i moc doświadczeń - jak to jest zrobione? Dlaczego to możliwe? Jak to działa? Co jest potrzebne, by to zrobić? Na te wszystkie pytania odpowiedź na pewno znaleźli uczestnicy 8. Rodzinnego Pikniku Naukowego, którego organizatorem był, jak co roku, PMDK w Otwocku.

Zgodnie z tradycją w 8. Rodzinnym Pikniku Naukowym całymi rodzinami udział wzięli mieszkańcy powiatu, by poznać odpowiedzi na dziesiątki pytań z różnych dziedzin nauki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Przy każdym stanowisku swoje eksperymenty i działania twórcze prezentowały różne instytucje, towarzystwa, kluby, placówki oświatowe, pasjonaci nauki, a także sekcje i pracownie gospodarzy.

Uroczystego otwarcia 8. Pikniku dokonała Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku Ewa Musiejko. W wydarzeniu uczestniczyła Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego. Honorowy patronat nad Piknikiem sprawował Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki.

Podsumowując - zresztą co widać na zdjęciach - kolejna, ósma już edycja Pikniku Naukowego była doskonałą okazją dla najmłodszych do sprecyzowania swoich zainteresowań, ale i do zachęty do uczestnictwa w różnych formach aktywności pozalekcyjnej.