"Narodowe czytanie 2023" - powiatowa akcja czytania literatury narodowej za Nami.

Data: 11.09.2023 r., godz. 09.00    473
Od 12 lat pielęgnowana jest tradycja akcji "narodowego czytania". W roku ubiegłym czytaliśmy wspólnie "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. W tym roku w PMDK Otwock mogliśmy wysłuchać "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

"Nad Niemnem" to najbardziej znana powieść polskiej pisarki, która została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Wybór lektury w związku z obchodzoną w tym roku 160. rocznicą Powstania Styczniowego nie jest więc przypadkowy. "Nad Niemnem" porusza bowiem tematykę tego ważnego, dla naszego narodu, wydarzenia. Patriotyczny przekaz, który niesie lektura, jest bardzo ważny w obecnych czasach.
Podczas akcji w PMDK mogliśmy wysłuchać tej barwnej, nastrojowej lektury, którą przeczytali dla nas przedstawiciele Sejmu, samorządu oraz sympatycy i przyjaciele Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, m.in.: Bożena Żelazowska - posłanka na Sejm, Paweł Zawada - Wicestarosta Otwocki, Grażyna Olszewska - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego, Kinga Błaszczyk i Dariusz Kołodziejczyk - Członkowie Zarządu Powiatu Otwockiego, Aneta Bartnicka i Jarosław Kopaczewski - Radni Rady Powiatu Otwockiego.

Wydarzenie przygotowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Otwocku przyciągnęło zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców powiatu otwockiego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku również aktywnie włączyli się w realizację tegorocznego "Narodowego Czytania".