105-lecie OSP w Dziecinowie

Data: 11.09.2023 r., godz. 12.00    431
Ponad 100 lat temu społeczność Dziecinowa postanowiła założyć Ochotniczą Straż Pożarną. Patrząc na frekwencję podczas uroczystości 10 września w Dziecinowie wiemy, że te fundamenty okazały się solidne i trwałe. Bowiem jednostka OSP Dziecinów od 105 lat stanowi integralną częścią życia społecznego naszego powiatu.

W niedzielnej, uroczystej zbiórce w rocznicę powstania OSP Dziecinów udział wziął Wicestarosta Paweł Zawada, który miał przyjemność docenić Druhów i Druhny – Strażaków Ochotników poprzez symboliczne uhonorowanie ich często niebezpiecznej pracy pamiątkową tabliczką. Jak zauważył Wicestarosta Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko bohaterowie w czerwonych hełmach i mundurach, którzy niosą pomoc w czasie kryzysu. To także społeczność oddana wartościom takim jak solidarność, poświęcenie i gotowość do działania. Wspólnie tworzą silną więź, która jest fundamentem naszej lokalnej tożsamości.

W wydarzeniu wzięli również udział: Anita Czerwińska - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społeczne, Dariusz Olszewski - poseł na Sejm RP, Michał Prószyński - Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krzysztof Olszewski - Radny Powiatu Otwockiego, włodarze gminy Sobienie-Jeziory Kamil Choim - Wójt gminy oraz jego zastępca Sylwester Winek oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas obchodów nadano sztandar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziecinowie, odsłonięto mural „Żołnierze Wyklęci 1944-1963” oraz wręczono oficjalny akt włączenia jednostki do Krajowego Rejestru Ratunkowo-Gaśniczego.

Gratulujemy i raz jeszcze życzymy Strażakom dalszych sukcesów, bezpiecznych akcji i obfitości satysfakcji z Waszej pracy!

Zdjęcia dzięki uprzejmości P. Tabenckiego.