"Dzień Bezpieczeństwa" w gminie Celestynów

Data: 12.09.2023 r., godz. 15.00    431
W niedzielę 10 września Gmina Celestynów była najbezpieczniejszą gminą w naszym kraju, a to za sprawą służb, które stawiły się na organizowany już od kilku lat „Dzień Bezpieczeństwa – Bezpieczeństwo Wspólną Sprawą”.

Na wydarzeniu nie zabrakło występów (m.in. Orkiestra OSP w Karczewie), pokazów i praktycznych szkoleń dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz musztry paradnej wykonany przez uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Otwocku. Przeprowadzony został również konkurs sprawnościowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który wyłonił najlepszych. Wydarzenie honorowym patronatem objął Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, który wziął udział w ślubowaniu nowych członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Celestynowa, Dąbrówki, Dyzina, Zabieżek.

Cieszymy się, że wśród młodych ludzi jest tyle zapału i chęci niesienia dobra i pomocy drugiemu człowiekowi. Gratulujemy Gminie Celestynów oraz Fundacji 112 za sprawnej organizacji przedsięwzięcia.

Zdjęcia: Gmina Celestynów