10-lecie Publicznej Biblioteki Powiatowej w Otwocku

Data: 21.09.2023 r., godz. 16.00    501
10 lat to dla jednych dużo, a dla drugich mało. Jesteśmy zdania, że przez 10 lat można osiągnąć wiele, rozwinąć swoje pasje oraz zrealizować cele. Opis ten idealnie pasuje do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, która w czwartek - 21 września - "obchodziła" swoje 10 urodziny.

Jak zauważyła obecna dyrektor placówki - Anna Bielicka oraz zgromadzeni Goście, biblioteka to miejsce spotkań dla każdej grupy wiekowej. To właśnie w bibliotekach można zaszczepić miłość do książek, promować literaturę w sposób nie zawsze oczywisty. Na ręce Pani Dyrektor oraz wszystkich pracowników składamy najlepsze życzenia niesłabnącej pasji, realizacji i jeszcze większej rzeszy czytelników. Dziękujemy za Wasze piękne inicjatywy i akcje, czekając na kolejne.

W wydarzeniu z ramienia powiatu udział wzięli: Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, członkowie zarządu Powiatu Otwockiego - Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego i Grzegorz Michalczyk, radni Powiatu Otwockiego: Bogumiła Więckowska i Jarosław Kopaczewski.

Wśród zaproszonych Gości znaleźli się m.in.: Bożena Żelazowska - poseł na Sejm RP, Michał Rudzki - burmistrz Karczewa, Janusz Budny - wójt gminy Wiązowna, Karolina Zowczak - wójt gminy Osieck, delegacje z zaprzyjaźnionych bibliotek gminnych, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, młodzież przedszkolna oraz przyjaciele.