Forum Przewodniczących miast i gmin Powiatu Otwockiego

Data: 20.09.2023 r., godz. 10.00    332
We wtorek 19 września odbył się kolejny konwent – Forum Przewodniczących miast i gmin Powiatu Otwockiego, które prowadziła Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego. Wcześniejsze spotkania odbyły się m.in. w Starostwie Powiatowym, Józefowie czy Wiązownie, natomiast gospodarzem ostatniego było Miasto Karczew

Podczas cyklicznych spotkań poruszane są istotne kwestie związane z szeroko rozwiniętą współpracą gmin i miast z powiatem. Tym razem słowa podsumowań padły z ust przedstawicieli Miasta Karczew oraz Rady Miasta Karczew, którzy zgodnie przyznali, że współpraca układa się coraz lepiej, co skutkuje realizacją wielu projektów zakończonych sukcesem. Wiele z nich dotyczy chociażby kwestii infrastrukturalnych, co przekłada się na to, że nasz region robi się coraz piękniejszy. Podczas spotkania nie zabrakło prezentacji dokonanych już inwestycji oraz propozycji dalszych planów.

Ważnym punktem podczas forum było również zagadnienie tworzenia budżetu miast i gmin znajdujących się na terenie Powiatu Otwockiego. Tym bardziej, że właśnie rozpoczęliśmy planowanie przyszłorocznych budżetów, dzięki czemu możemy uwzględnić w nich kolejne projekty. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie uznali, że z każdym rokiem w samorządach liczba wyzwań rośnie. Najważniejsza jest jednak współpraca i dialog.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Powiatu Otwockiego: Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, Grażyna Kilbach – Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego, Grażyna Olszewska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego, Wiesław Miłkowski – Skarbnik, Andrzej Sołecki – Sekretarz oraz przedstawiciele gmin i miast z terenu powiatu.