4 479 930,00 złotych na prace konserwatorskie dla Powiatu Otwockiego!

Data: 27.09.2023 r., godz. 08.00    379
Rządowy Program Odbudowy Zabytków kierowany jest do gmin i powiatów, dzięki któremu można pozyskać bezzwrotne wsparcie na renowację i odbudowę zabytków. Powiat Otwocki złożył dwa wnioski i 26 września oficjalnie otrzymaliśmy decyzje o wsparciu finansowym w ramach RPOZ, na prace konserwatorskie w dwóch instytucjach.

Jesteśmy szczęśliwi, że nasze dwa wnioski otrzymają dofinansowanie!

1. 3 499 930,00 zł przyznano na remont zabytkowych elewacji pałacu i oficyn w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Dzięki temu perła gminy Karczew, jaką bez wątpienia jest muzeum, będzie zachwycać kolejne pokolenia.

DSC04130.JPG (7.41 MB)

1. 980 000,00 zł przyznano na prace konserwatorskie i restauratorskie zachodniej elewacji budynku Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku. W 1978 r. budynek został uznany za zabytek drugiej klasy i tym samym został objęty ochroną konserwatorską.

DSC03096.JPG (7.34 MB)

Wiemy, że środki trafią do właściwych instytucji i dzięki remontom nabiorą ponownie blasku! Dziękujemy Ministrowi Kultury Piotrowi Glińskiemu, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Anicie Czerwińskiej i Posłowi na Sejm RP Dariuszowi Olszewskiemu za wsparcie i pomoc w pozyskaniu dotacji.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu odbudować blask zabytków w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.