Znamy wyniki drugiego naboru do Programu „Olimpia”

Data: 02.10.2023 r., godz. 12.00    455
Głównym celem Programu „Olimpia” jest poprawa dostępu do nowoczesnej, przyszkolnej infrastruktury sportowej. Dlatego cieszymy się, że Powiat Otwocki otrzyma dofinansowanie na realizację takiej inwestycji przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Majowej.

Nasz powiat znalazł się na liście beneficjentów drugiego naboru w ramach realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Programu Olimpia – Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100- lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Otwocku otrzymaliśmy 2 200 000,00 złotych

Celem programu „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”, jest poprawa dostępu dzieciom i młodzieży oraz osobom dorosłym do nowoczesnej infrastruktury sportowej przy szkołach oraz blisko miejsca zamieszkania, co umożliwi sportowy rozwój dzieci, w tym tych najbardziej utalentowanych, oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

W wyniku realizacji Programu planowane jest stworzenie warunków do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego. Realizacja Programu przyczynić ma się do poprawy jakości zajęć sportowych w szczególności w sezonie jesienno-zimowym.

729x308.jpg (34 KB)