Konkurs plastyczny o tematyce zdrowia psychicznego

Data: 03.10.2023 r., godz. 14.00    416
Prace artystyczne różnymi technikami to domena dzieci. Uważamy jednak, że w tej tematyce nie ma widełek wiekowych czego najlepszym dowodem jest twórczość wychowanków Środowiskowych Domów Samopomocy, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym poruszającym tematykę zdrowia psychicznego.

W przyszły wtorek - 10 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego głównym celem jest oswojenie społeczeństwa z problemami zdrowia psychicznego. Wszystkie dane wskazują, że jest to zjawisko coraz powszechniejsze. Żeby przybliżyć i niejako oswoić ten temat Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku wyszedł z inicjatywą zorganizowania konkursu plastycznego poruszającego i promującego tematykę zdrowia psychicznego.

W zmaganiach udział wzięły domy nie tylko z terenu Powiat Otwocki, ale również z innych regionów województwa Mazowieckiego.

Dzisiejszemu, uroczystemu rozdaniu nagród i ogłoszeniu laureatów, przez komisję konkursową, w której zasiadła Małgorzata Woźnicka - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Widzimy, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Jednoczą one nie tylko społeczności domów samopomocy, ale i oddziaływują na lokalne społeczności, mieszkańców miast czy gmin. Gratulujemy wyróżnionym uczestnikom i placówkom, które wzięły udział w konkursie. Na ręce inicjatorki konkursu - Pani Agnieszki Wieczorek oraz kadry z ŚDS w Otwocku składamy wyrazy uznania za organizację konkursy.  Czekamy na Wasze kolejne, twórcze pomysły!