Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Akademii Nauk Stosowanych Mazovia

Data: 14.10.2023 r., godz. 16.00    408
Inauguracja roku akademickiego to wielkie święto nowo przyjętych w poczet uczelni studentów oraz profesorów i wykładowców. Dlatego jesteśmy dumni, że w przypadającą w Dzień Komisji Edukacji Narodowej, wzięliśmy udział w inauguracji roku akademickiego w otwockiej filii Akademii Mazovia.

Co roku Starosta Otwocki - Krzysztof Szczegielniak - ma przyjemność uczestniczyć w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w fili w Otwocku. Sobotniego popołudnia , w Dzień Edukacji Narodowej 14 października, Starosta Otwocki wziął udział w immatrykulacji studentów I roku, wręczeniu dyplomów ukończenia studiów I stopnia dla absolwentów studiów pielęgniarskich, a także w wykładzie inaugurującym nowy rok akademicki.

W tym roku w fili, która znajduje się na terenie Powiat Otwocki naukę na kierunku pielęgniarskim rozpoczyna 128 studentów I stopnia oraz 30 studentów II stopnia.
Jest to bez wątpienia powód do dumy, ponieważ świadczy o tym, iż uczelnia wyposażona jest w profesjonalne sale dydaktyczne oraz profesjonalną kadrę naukową. Zaś placówki medyczne z terenu Powiatu Otwockiego stanowią doskonałą bazę do kształcenia umiejętności praktycznych studentów.

Dziękujemy za zaproszenie na to piękne wydarzenie: JM Rektor dr Bożenie Piechowicz, Kanclerzowi mgr inż. arch. Mariuszowi Szabłowskiemu oraz Senatowi Akademii. Wszystkim studentom, którzy są i będą sercem tej szkoły życzymy samych sukcesów. To Wasze aspiracje, pasje i zaangażowanie, obok całej kadry Akademii Nauk Stosowanych Mazovia, kształtują jej społeczność. Niech zdobyta wiedza i umiejętności znajdą odzwierciedlenie na Waszej drodze zawodowej.