Zakończenie programu "Żyj Zdrowo"

Data: 08.11.2023 r., godz. 13.00    347
W ostatnią sobotę października - 28.10, w Ognisku Wychowawczym „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” zakończony został trzeci, a zarazem ostatni turnus projektu pn. "Żyj Zdrowo". Przez całe wakacje, aż do końca października pomogliśmy 36 paniom z terenu powiatu, które zdecydowały się na zmiany w swoim żywieniu oraz stylu życia.

Działania te zostały podjęte w trzech lokalizacjach: Gmina Osieck, Gmina Karczew i Otwock, miasto z dobrym klimatem.
Ostatni turnus realizowany był w Otwocku, a uczestniczki zakończyły go bogatsze o:
- informacje na temat zdrowego stylu życia,
- wskazówki dotyczące zdrowego odżywania, których uczyły się podczas warsztatów kulinarnych,
- wiedzę dotyczącą, odpowiednich dla każdej z nich, form aktywności fizycznej.

W podsumowującym turnus jak i całą edycję spotkaniu, obok przedstawicielek Fundacji "W drodze po zdrowie" udział wzięła Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, która pogratulowała uczestniczkom odwagi i wytrwałości do wprowadzenia zmian w stylu swojego życia. Jednocześnie życzyła zebranym, by nabyte nawyki były dalej pielęgnowane, bo to wszystko w jednym celu - poprawie jakości zdrowia i życia.

Tradycją się już stało, że spotkanie zakończyło się kolacją, którą przygotowały uczestniczki projektu. Jak zwykle było bardzo smacznie, ładnie i co najważniejsze zdrowo!     Na zakończenie, zamiast słodkiego akcentu na uczestniczki czekały dyplomy uczestnictwa i symboliczne upominki.
Jako współorganizator Projektu życzmy wszystkim Paniom biorącym udział w projekcie systematyczności i niesłabnącej motywacji w pokonywaniu swoich słabości. Pamiętajcie, że każde - nawet najdrobniejsze działanie dla swojego zdrowia i samopoczucia - zaprocentuje ze zdwojoną siłą. Trzymamy kciuki by nowe, żywieniowe nawyki pozostały z Wami na zawsze. Dzięki tym zmianom Wasze życie będzie lepsze, dłuższe, bardziej kolorowe!

Dziękujemy za nieocenione wsparcie Samorządowi Województwa Mazowieckiego, który współfinansował projekt w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Kobiety „Mazowsze dla Zdrowia Kobiety 2023”.

20231028_172211.jpg (3.05 MB)

20231030_144430.jpg (2.75 MB)