Jubileusz 90-lecia Koła Łowieckiego "Szarak"

Data: 09.11.2023 r., godz. 10.00    365
Jubileusze to zawsze okazja do spotkania się w większym gronie, świętowania, wspominania i snucia planów na przyszłość. W ostatnich dniach października jubileusz 90-lecia istnienia obchodziło Koło Łowieckie nr 1 „Szarak” z Otwocka.

Świętowanie rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. Wita w Karczewie, którą poprowadził kapelan myśliwych – ksiądz kanonik Jacek Guz.

Następnie zebrani, a wśród nich przedstawiciele administracji leśnej, rządowej i samorządowej: Starosta Otwocki – Krzysztof Szczegielniak, wiceprezydent Miasta Otwock – Paweł Walo, Burmistrz Karczewa – Michał Rudzki oraz Burmistrz Józefowa – Marek Banaszek, delegaci z zaprzyjaźnionych Kół Łowieckich oraz otwoccy myśliwi i ich najbliżsi udali się na bal myśliwych. Spotkanie w „Lipowym Gościńcu” było okazją do wymiany spostrzeżeń oraz wyzwań stojących przed dzisiejszym łowiectwem, zwłaszcza w kontekście budowania świadomości o roli myśliwych w dbaniu o przyrodę ojczystą.

Starosta Otwocki na ręce Prezesa koła złożył tabliczkę okolicznościową przekazując wyrazy szacunku za 90 lat działalności koła, która bez wątpienia podtrzymuje tradycje polskiego łowiectwa. Starosta w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie współpracy gospodarzy obwodów łowieckich w zakresie realizowania zadań nakładanych przez państwo, ze szczególnym uwzględnieniem zwalczania chorób odzwierzęcych, w tym groźnej dla człowieka wścieklizny i niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych afrykańskiego pomoru świń ASF.

Miłym i niespodziewanym akcentem podczas balu była zbiórka pieniężna do kapeluszy myśliwych, która zakończyła się spektakularnym wynikiem. Obecni goście hojnie wsparli szczytny cel, który  powstał z inicjatywy myśliwych. Zebrane środki – a jest ich ponad 10 000,00 złotych przeznaczone zostaną dla domów dla dzieci z naszego powiatu.

W imieniu wychowanków domów dla dzieci dziękujemy za ten piękny gest. Tym bardziej, że potrzeby w placówkach zawsze są duże. Wszystkim członkom Koła życzymy raz jeszcze satysfakcji zawodowej i osobistej, przychylności patrona św. Huberta oraz zdrowia i niesłabnącej satysfakcji, którą daje Wasza pasja.

2023_10_27 90 lat Szarak f00022.jpg (828 KB)

2023_10_27 90 lat Szarak f00583.jpg (996 KB)

2023_10_27 90 lat Szarak f01411.jpg (1.18 MB)