Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego przyznane!

Data: 06.12.2023 r., godz. 10.00    331
Wolontariat to nie tylko prosty akt dobroci, ale prawdziwa siła, która może odmienić życie wielu osób. To nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim przekazywanie ciepła, empatii i wsparcia. Ale wielu tych, którzy na co dzień bezinteresownie działają na rzecz drugiego człowieka, pozostaje w cieniu… Jest jednak jeden dzień, w którym chcemy ich wyróżnić i podziękować.

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji już od 5 lat Powiat Otwocki organizuje galę Aniołów Wolontariatu Powiatu Otwockiego. Podczas wczorajszego wieczoru piękne wnętrza Liceum Ogólnokształcące im K.I. Gałczyńskiego w Otwocku wypełniły się tymi, którzy czynią dobro.

Statuetki Aniołów przekazano prawie 100 wolontariuszom, zgłoszonym przez tych, którzy dostrzegają ich działania. Część z nich swoim czasem dzieli się w ramach wolontariatu szkolnego, inni w ramach różnych form wolontariatu grupowego. Wśród wyróżnionych zaleźli się ci, którzy wspierają seniorów, dzieci albo działają w ramach jednorazowych pomocnych akcji. Jak podkreślił Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak - wszyscy ofiarują swój czas, serce, a przede wszystkim wykazują się troską o drugiego człowieka.

Wczorajsza Gala po raz pierwszy miała również dodatkowy element. Kapituła konkursu na czele z Kingą Błaszczyk - Członkiem Zarządu Powiatu Otwockiego zdecydowała o przyznaniu statuetek „Liderów Wolontariatu Powiatu Otwockiego”. To wyróżnienie za szczególne osiągnięcia na polu wolontariatu i propagowanie jego idei. Statuetki otrzymali: Błażej Cymerman, Krzysztof Kasprzak, Paweł Florek, Janusz Krupa i Paulina Stepków. Kapituła uznała, że te osoby wyróżniają się w swoich środowiskach i są inspiracją dla wielu tych, którzy rozpoczynają przygodę z wolontariatem. Warto również podkreślić, że statuetki Aniołów za działalność na polu wolontariatu otrzymało dwóch włodarzy. Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka i Kamil Choim Wójt Gminy Sobienie-Jeziory zostali wyróżnieni za bezinteresowne podejmowanie prospołecznych aktywności.

Specjalne podziękowania skierowano również w stronę jednej z inicjatorek wczorajszego wydarzenia – Kingi Błaszczyk. Wojciech Pytel, Prezes Fundacji Rodzin Adopcyjnych, podziękował jej za całokształt działań na polu wolontariatu, a zgromadzeni goście wdzięczność wyrazili długimi brawami!

Jak podkreślała Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Olszewska, ten szczególny wieczór zgromadził dziesiątki ludzi, którzy zasługują na to, żeby wyrazić im wdzięczność za to, co robią każdego dnia.Dziękujemy i gratulujemy wszystkim Aniołom Wolontariatu! Niech ta siła dobra nieustannie rośnie i inspiruje nas wszystkich!