VII edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie

Data: 13.12.2023 r., godz. 16.00    366
We wtorek, 12 grudnia, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku po przeszło 5 latach wznowiliśmy z wielkim sukcesem Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie. W przeprowadzonych wcześniej eliminacjach gminnych wyłonione zostały trzyosobowe reprezentacje.

We wtorek, 12 grudnia, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury po przeszło 5 latach wznowiliśmy z wielkim sukcesem Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie. W przeprowadzonych wcześniej eliminacjach gminnych wyłonione zostały trzyosobowe reprezentacje. Wśród reprezentantów znaleźli się przedstawiciele: Miasta Otwocka i Józefów oraz gmin: Wiązowna, Osieck, Kołbiel i Celestynów.

Wśród reprezentantów znaleźli się przedstawiciele: Miasta Otwocka i Józefów oraz gmin: Wiązowna, Osieck, Kołbiel i Celestynów. Szacowne jury w składzie: Krzysztof Szczegielniak – Starosta Otwocki, Grzegorz Michalczyk – Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, Honorata Tarnowska – Sekretarz Gminy Kołbiel i Anna Rudnicka – Dyrektor Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznego Starostwa Powiatowego w Otwocku
Powitało przybyłych na turniej uczniów, którzy w 1 etapie rywalizacji otrzymali testy wiedzy o samorządzie, jednokrotnego wyboru. W kolejnej części  drużyny zmierzyły się z pytaniami obejmującymi zakres tematyki: samorządu gminnego, samorządu powiatowego i samorządu wojewódzkiego. Trzecia tura to zmagania praktyczne – każdy zespół stanął przed wyzwaniem przygotowania sztabu wyborczego kandydata na stanowisko wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Zadaniem uczniów było przygotowanie elementów kampanii wyborczej.

Po zliczeniu punktów z każdego etapu poznaliśmy zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła gmina Celestynów, którą reprezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Miasta Otwock, które reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku. Ostatnie miejsce na podium zajęła Gmina Wiązowna, z reprezentacją uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju: drużynom, członkom jury, osobom wspierającym drużyny, ale przede wszystkim uczniom, którzy świetnie sobie radzili z zadaniami. Mamy nadzieję, że kolejna edycja już niedługo.