32. Finał WOŚP w Otwocku!

Data: 24.01.2024 r., godz. 14.00    2446
Już za kilka dni, 28 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra w Otwocku! Hasłem tegorocznej zbiórki są "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Jak zawsze gorąco zachęcamy do wsparcia tej pięknej akcji!

WOŚP w Otwocku działa już od ponad 20 lat, a sprzęt z fundacji WOŚP, który trafił do otwockich szpitali, jest wart blisko 8 mln zł. W tym roku zapraszamy na 32 już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego hasłem przewodnim jest "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Temat istotny i ważny, jak wszystkie podejmowane przez Orkiestrę. Środki finansowe w każdym roku idą na cel potrzebny. Dlatego to oczywiste, że z wielką przyjemnością i nieukrywaną dumą włączamy się w organizację finału otwockiego WOŚP! Patronat honorowy nad finałami od lat sprawuje Starosta Otwocki.

Wolontariasze z puszkami i legitymacjami będą kwestować od samego rana, a my serdecznie zapraszamy nie tylko do wsparcia finansowego tej akcji, ale również wizyty w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Już od godziny 14:00 odbędą się występy młodzieży. Przerwy pomiędzy występami będą wypełnione licytacjami na rzecz Orkiestry. Sąsiednią atrakcją będą konsultacje z zakresu: stomatologii, logopedii oraz pierwszej pomocy. Wszyscy chętni będą mieli możliwość wykonania badania krwi i pomiaru ciśnienia. To wszystko planowo trwać będzie do godziny 18:00.

Podczas tegorocznego finału scena plenerowa na terenie Parku Miejskiego wystartuje o godzinie 16:00. Wśród artystów, którzy zaprezentują się publiczności są: Miyasis, Dsize, Cathleen i Galecki. Zaraz po godzinie 20:00, po tradycyjnym światełku do nieba odbędzie się ostatni koncert w wykonaniu znanej szerszej publiczności Kasi Cerekwickiej.

Na wszystkich odwiedzających w tym dniu Park Miejski czekać również będzie: Miasteczko Strażackie PSP Otwock OP OSP, fotobudka 360 stopni, Klub motocyklowy ZRYW, Foodtruck El Camino, pyszna grochówka przygotowana przez OSP Józefów, rodzinna Gra Terenowa, Stowarzyszenie "Nadwiślańskie Urzecze".

32. finał WOŚP dofinansowany przez Powiat Otwocki.

plakat wosp 2024.jpg (408 KB)