Data: 06.03.2024 r., godz. 09.00    319
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie informuje, że od środy 6 marca zostanie zamknięty fragment drogi wojewódzkiej nr 801 na odcinku od ul. Nadwiślańskiej w Józefowie (wjazd do miasta Otwock przy stacji benzynowej) do ul. Wiślanej w Karczewie.

Będzie to spowodowane faktem rozbiórki drogi 801 i budową dwóch nowych obiektów mostowych.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że będzie to znaczna uciążliwość dla mieszkańców niektórych gmin naszego powiatu, ponieważ zintensyfikuje to ruch na części naszych dróg. Dlatego Zarząd Powiatu Otwockiego zgłaszał swoje zastrzeżenia od początku realizowania tej inwestycji. Tym bardziej, że pierwotnie objazd planowany był drogami powiatowymi, poprzez miasto Otwock i Karczew. W związku z tym Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku dwukrotnie wyraził swoją negatywną opinię w tej sprawie przewidując, że objazd pokierowany trasami powiatowymi całkowicie sparaliżowałby na nich ruch. Dodatkowo – wystosowaliśmy prośbę, aby planowane prace na drodze wojewódzkiej nr 801 zostały przesunięte do czasu zakończenia dużych inwestycji w Otwocku.

O swoich zastrzeżeniach Zarząd Powiatu Otwockiego informował również Marszałka Województwa Mazowieckiego i Wojewodę Mazowieckiego. Jeszcze we wtorek, 5 marca, Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego spotkała się Wicewojewodą Mazowieckim Robertem Sitnikiem m.in. w sprawie paraliżu komunikacyjnego na drogach powiatowych. Oba organy były proszone o nie zatwierdzenie inwestycji w tej formie i jej przesunięcie w czasie. Natomiast zastrzeżenia nie zostały przyjęte, co potwierdza wprowadzenie nowej organizacji ruchu w związku z realizowaną inwestycją. W konsekwencji realizacja inwestycji z pewnością wpłynie na intensyfikację ruchu na naszych drogach.

Dlatego zwracamy się do wszystkich kierowców z prośbą o zachowanie ostrożności i planowanie wyjazdów z wyprzedzeniem. Przewidujemy, że zatwierdzony projekt objazdu - wytyczony drogą wojewódzką 721, trasą S17 oraz DK50 - nie będzie respektowany przez kierowców w związku z faktem, że istnieją alternatywne krótsze trasy. W konsekwencji większość kierowców, również pojazdów ciężarowych, będzie poruszała się najkrótszą trasą czyli przez miasto Otwock i Karczew.