Kolejne wsparcie dla Powiatu Otwockiego

Data: 20.03.2024 r., godz. 15.30    293
Dzięki środkom z Sejmiku Województwa Mazowieckiego realizacja ważnych zadań i projektów dla rozwoju lokalnych społeczności jest możliwa. W tym roku, spośród ponad 170 projektów, Powiat Otwocki pozyskał środki na 3 zadania!

W środę - 20 marca - Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Paweł Zawada oraz Skarbnik Wiesław Miłkowski, w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, podpisali umowy na kilka projektów. Obecna była również radna Elżbieta Siwek, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Bezpieczeństwa Rady Powiatu oraz radna Jolanta Koczorowska.

Oto projekty, które dostały wsparcie:

1. Przebudowa drogi powiatowej nr 2730W Nadbrzeż-Glinki – wsparcie na kwotę 200 000,00 złotych.

Na ten cel województwo przeznaczyło ponad 2,1 mln złotych, dając swoje wsparcie 13 wybranym inwestycjom.

2. Profilaktyka chorób naczyniowo-sercowych w tym ostrych zespołów wieńcowych i udarów mózgu, gdzie otrzymaliśmy 99 793,50 złotych oraz

3. „Żyj zdrowo” – edycja 2 z dofinansowaniem na kwotę 56 569,20 złotych.

Te prozdrowotne projekty są jednymi z czterech, które zostaną dofinansowane przez Sejmik województwa, a łączna kwota wsparcia wynosi ponad 300 tys. złotych.

Sejmik województwa na wszystkie projekty przeznaczył ponad 15 000 000,00 złotych! Cieszymy się, że część z tej sumy trafi do nas, a wykonane zadania będą służyły mieszkańcom. Gratulujemy miastom i gminom naszego powiatu, które również pozyskały znaczne środki na realizację swoich celów!