Uroczystości 3 maja w Otwocku

Data: 06.05.2024 r., godz. 08.20    124
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to wydarzenie przełomowe w dziejach istnienia Państwa Polskiego. Postanowienia wprowadzonej „ustawy zasadniczej” skłaniają do zastanowienia się nad odpowiedzialnością wszystkich obywateli za losy Rzeczypospolitej, tak kiedyś, jak i obecnie.

Dlatego z wielką dumą, co roku świętujemy rocznicę jej uchwalenia. Za nami oficjalne uroczystości patriotyczne w Otwocku, w 233. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tradycyjnie rozpoczęły się one w Kościele pw. Świętego Wincentego a Paulo w Otwocku Mszą św. w intencji Ojczyzny. Następnie przedstawiciele samorządów - Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki i Wiceprezydent Miasta Otwocka - Paweł Walo, służb, duchowieństwa, placówek oświatowych oraz mieszkańcy Otwocka w towarzystwie pocztów sztandarowych udali się pod obelisk Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Kościuszki, gdzie delegacje złożyły wieńce.

Powiat Otwocki reprezentowali: Starosta Otwocki - Krzysztof Szczegielniak oraz Członek Zarządu Powiatu Otwockiego - Grzegorz Michalczyk.

Wiwat maj, 3 maj!