Anioły na ziemi

Data: 12.12.2019 r., godz. 15.00    2095
Wspierają seniorów, działają na rzecz najmłodszych, organizują akcje krwiodawstwa i zbiórki charytatywne, przygotowują paczki dla najbardziej potrzebujących lub opiekują się chorymi – to tylko niektóre z działań, którymi zajmują się wolontariusze. 5 grudnia świętowaliśmy wspólnie ich dzień! (Zam: 12.12.2019 r., godz. 15.00) 317 Wspierają seniorów, działają na rzecz najmłodszych, organizują akcje krwiodawstwa i zbiórki charytatywne, przygotowują paczki dla najbardziej potrzebujących lub opiekują się chorymi – to tylko niektóre z działań, którymi zajmują się wolontariusze. 5 grudnia świętowaliśmy wspólnie ich dzień! (Zam: 12.12.2019 r., godz. 15.00) 317 Wspierają seniorów, działają na rzecz najmłodszych, organizują akcje krwiodawstwa i zbiórki charytatywne, przygotowują paczki dla najbardziej potrzebujących lub opiekują się chorymi – to tylko niektóre z działań, którymi zajmują się wolontariusze. 5 grudnia świętowaliśmy wspólnie ich dzień!
Najaktywniejsi wolontariusze byli zgłaszani przez przedstawicieli samorządów i mieszkańców, którzy wyróżniali ich na podstawie dotychczasowych dokonań. Podczas Gali w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski i Wicestarosta Otwocki Krzysztof Kłósek wręczyli im pamiątkowe dyplomy i statuetkę Anioła Wolontariatu.

Była to I Gala Wolontariatu, podczas której uhonorowano ponad 70 wolontariuszy, działających w różnych prospołecznych obszarach na terenie naszego Powiatu. Wydarzenie prowadziły Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Olszewska i Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Bezpieczeństwa, Kinga Błaszczyk, które zainicjowały to wydarzenie. Część artystyczną przygotowało studium wokalne Marceliny Woźnej „Vocalmania”, a o coś dla ciała zadbało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku.

Już niedługo Wolontariusze będą mieli dla siebie wyjątkowe miejsce w tzw. „Dziadku Lisieckim”, w którym Powiat Otwocki planuje uruchomić Powiatowe Centrum Wolontariatu.

Gratulujemy wszystkim uhonorowanym. Praca wolontariuszy niesie ze sobą wartości, siłę i przywraca wiarę w ludzi. Życzymy wytrwałości w dalszym prospołecznym działaniu i dziękujemy, że umiecie dzielić się dobrem.

Galeria zdjęć na FB