Spektakl "Odtajnić wolność"

Data: 07.02.2020 r., godz. 15.30    2002
7 lutego 2020 r. w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku obecni i byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Karczewie wystawili spektakl „Odtajnić wolność”, przygotowywany w ramach projektu #Stacja Konspiracja.
Przedstawienie osadzone w historii Karczewa to ukazanie realiów życia w latach 80-tych i pokazanie ruchów solidarnościowych w powiecie otwockim. Wspaniała gra młodych aktorów spowodowała długie owacje wśród publiczności. Starosta Otwocki Pan Cezary Łukaszewski pogratulował młodzieży występu i wyraził uznanie, że uczniowie poruszyli tak trudną tematykę.


Tuż po spektaklu i gorących brawach dla występujących, odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Otwocku Pani Grażyna Olszewska i Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Bezpieczeństwa Rady Powiatu w Otwocku Pani Kinga Błaszczyk zachęcały publiczność do wsparcia najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

Projekt realizowany w 2019 r. został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”.