Najlepsi przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe nagrodzeni!

Data: 12.01.2021 r., godz. 15.30    1323
Powiat Otwocki, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie i Klub Nowej Gospodarki docenili przedsiębiorców i organizacje pozarządowe z terenu powiatu otwockiego. Nagrody i wyróżnienia przyznano 14 firmom i NGOsom.
VII edycja Forum
Konkurs dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych to projekt, do którego przedsiębiorcy i sektor NGO powiatu otwockiego jest zapraszamy od wielu lat. Zazwyczaj kończył Forum Gospodarcze, które było miejsce podsumowań, wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami. Podczas wydarzenia najbardziej innowacyjne, najlepiej rozwinięte i zarządzane firmy otrzymują tytuł przedsiębiorcy roku w kategoriach: Pracodawca Roku, Filantrop Roku, Firma Roku, Innowator Roku, Bizneswoman, Biznes Rodzinny, Aktywny NGO. Ze względu na pandemię organizacja Forum w formie stacjonarnej była niemożliwa. Z drugiej strony – inicjatorzy projektu tym bardziej chcieli wyróżnić podmioty, które mogą być wzorem dla innych, a ich przedsięwzięcia stanowią ważny przykład działania w trakcie epidemii.

Wyróżniono najlepszych
Spośród 31 zgłoszeń Kapituła Konkursowa składająca się z reprezentantów zarówno Powiatu Otwockiego, jak i WSGE wyłoniła laureatów, którzy otrzymali nagrodę Starosty Otwockiego – „Buzdygan Marszałka Bielińskiego” oraz Nagrodę Rektora WSGE „Innowator Biznesu” dla Najlepszych Przedsiębiorców oraz Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego.

Nagroda Starosty Otwockiego – „Buzdygan Marszałka Bielińskiego"
W kategorii Pracodawca Roku „Buzdygan Marszałka Bielińskiego” otrzymała firma AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp. J. z Woli Duckiej, która wyróżnia się m.in. pozyskiwaniem pracowników głównie z terenu powiatu otwockiego, którym oferuje specjalne kursy, aby mieli łatwiejszy start na rynku pracy. Tytuł Filantropa Roku trafił do Fundacji SuperDrob Uskrzydlamy działającej przy firmie SuperDrob S.A. Fundacja realizuje zadania w obszarze pomocy społecznej, oświaty i wychowania, a produkty firmy SuperDrob przekazuje najbardziej potrzebującym. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymało natomiast Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Celestynów. Firmą Roku został Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., który nie tylko wypełnia swoje zadania w obszarze produkcji i dystrybucji energii cieplnej, ale również angażuje się w działania społeczne. Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do firm: Ogrodnictwo Wiśniewski Jacek Junior i Hernciszfilm.

Nagroda Rektora WSGE
Nagroda Rektora WSGE „Innowator Biznesu” dla Najlepszych Przedsiębiorców oraz Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego w kategorii Innowator Biznesu trafiła do firmy Gospodarstwo Sadownicze Maciej Szwedo z Gminy Wiązowna, która zajmuje się sadem jabłoniowym i wprowadziła innowacyjną technikę prowadzenia drzew „le mur fruitier”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała firma Onitra Sp. z o.o. sp. k. Natomiast Agnieszka Beata Piętka z Gminy Osieck została laureatką konkursu w kategorii Biznesowoman. Pani Piętka prowadzi działalność gospodarczą skupioną na produkcji lokalnych wyrobów mlecznych. Wyróżnioną została Pani Hanna Chaciewicz prowadząca firmę Hadent Sp. J. W kategorii Biznes Rodzinny nagrodę otrzymała firma prowadzona przez trzech braci – Avocado Kacper Bąk z Otwocka. Ostatnimi nagrodzonymi były organizacje pozarządowe. W kategorii Aktywny NGO nagroda trafiła do Koła Terenowego Przedmoście Warszawa Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”. Organizacja zajmuje się zabytkowymi budowlami architektury militarnej i fortyfikacjami. Wyróżnienie otrzymały także: Ochotnicza Straż Pożarna w Dziecinowie oraz Chorągiew Stołeczna ZHP Hufiec Otwock.

Kilka słów od Starosty
Konkurs podsumował Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak: Miniony rok był czasem trudnym nie tylko dla samorządów, ale również dla przedsiębiorców i sektora NGO, którzy często stali przed trudnymi i strategicznymi decyzjami w obszarze prowadzenia swoich działalności. Dlatego tym bardziej cieszę się, że do naszego konkursu wpłynęło ponad 30 zgłoszeń od tych, którzy pokazują, że nawet najtrudniejszym wyzwaniom można skutecznie stawić czoła. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratuluję i wierzę, że już w tym roku będziemy mogli spotkać się wszyscy na uroczystej gali.