Sukces UKS Jastrzębie – Śródborów!

Data: 24.05.2022 r., godz. 08.15    551
Młodzi sportowcy - zawodnicy UKS Jastrzębie – Śródborów, uczestniczyli w XVIII Festiwalu Tchoukballa Plażowego im. dr. Hermana Brandta w Rimini we Włoszech.
W dniach 14-15 maja br. na plażach Viserba di Rimini w słonecznej Italii odbył się XVIII Festiwal Tchoukballa Plażowego im. dr. Hermana Brandta - twórcy gry. 

Na dwudziestu specjalnie przygotowanych boiskach w ciągu dwóch dni każdy z zespołów rozegrał 16 meczów. Pośród 21 zespołów startujących w kategorii do lat 14, zawodnicy UKS Jastrzębie – Śródborów zajęli 2 i 5 miejsce. To szczególny sukces młodych Jastrzębi ponieważ był to pierwszy w ich życiu turniej. Szykowali się na turniej w Genewie w 2021 roku, ale niestety pandemia koronawirusa to uniemożliwiła. 

Młodzi sportowcy podczas wizyty we Włoszech oprócz zmagań sportowych mieli czas na zwiedzanie Bolonii, miło spędzać czas na plażach Rimini i zapoznać się z kulturą i kuchnią włoską. Zespoły UKS Jastrzębie - Śródborów ogromne wrażenie zrobiły na Honorowej Prezes Europejskiego Tchoukballa Pani Chiara Volonte, która osobiście zaprosiła Jastrzębie na przyszłoroczny turniej.

Udział Jastrzębi w turnieju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu między innymi Powiatu Otwockiego.