Piknik z okazji „Dnia dziecka” w Lubicach

Data: 09.06.2022 r., godz. 13.30    480
Sołectwo Lubice i Ochotnicza Straż Pożarna w Lubicach, w niedzielę 5 czerwca w Lubicach zorganizowali piknik z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi przez całe niedzielne popołudnie mogli korzystać bezpłatnie z różnego rodzaju atrakcji i animacji.
Wydarzenie rozpoczął Sołtys Sołectwa Lubice Piotr Dąbrowski, a zarazem Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubicach, który przywitał przybyłe dzieci, ich rodziców oraz bliskich i znajomych. Prezes podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania imprezy.

Po odczytaniu podziękowań dzieci rozpoczęły zabawę na dmuchanych zjeżdżalniach i zamku wypełnionym piłeczkami. Każde dziecko, a nawet dorosły mógł do woli oddać się zabawie. Kilka kroków obok Panie animatorki przygotowały wachlarz zabaw i atrakcji dla wszystkich dzieci. Podczas zabaw dzieci mogły pobawić się z kolorową chustą i piłką, budować konstrukcje i bryły z kolorowych patyczków, zagrać w Twistera, poprzeciągać linę oraz uczestniczyć w wielu innych zabawach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, duże bańki mydlane oraz wytwornica baniek.

Jedną z atrakcji Pikniku był także pokaz utworzonej przed kilkoma miesiącami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Lubicach. MDP na dzień imprezy zrzesza 14-cioro dzieci w różnym wieku, od 7 lat do 12 lat. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki na początku swojej strażackiej przygody odbyły serię spotkań podczas których: otrzymali instruktarz BHP przebywania na obiektach OSP, poznali sprzęt znajdujący się na samochodach pożarniczych oraz w remizie, a od kilku tygodni rozpoczęli przygotowania do pokazu rozwinięcia bojowego i podania prądów wody do celu. Na przygotowanie się do ćwiczenia zarówno dzieci jak też opiekunowie MDP potrzebowali chwili. Po rozstawieniu stożków wyznaczających poszczególne punkty rozwinięcia i rozłożeniu sprzętu, dzieci podzielone na dwie 7-osobowe grupy stanęły na linii startu. Na sygnał opiekuna wystartowały w kierunku ułożonego sprzętu, który został „porwany” przez dzieci i przeniesiony na tor pokazu. Po kilkudziesięciu sekundach linia gaśnicza została rozwinięta, a z prądownic popłynęła woda, która powaliła przygotowane stożki sygnalizacyjne. Zadanie zostało ukończone, a do startu przygotowywała się już druga grupa.

Prowadzący pokaz Piotr Dąbrowski przybliżył genezę powstania MDP przy OSP Lubice, omówił używany podczas pokazu przez dzieci sprzęt i zaprosił wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi OSP. Sprzęt został przygotowany, a do startu gotowa była już druga grupa dzieci z MDP. Na sygnał rozpoczęcia wydawany przez Naczelnika OSP Arkadiusza Rosłońca dzieci wystartowały do swojego pokazu. I jak w pierwszym starcie, po kilkudziesięciu sekundach rozwinięcie było kompletne, a podana z prądownicy woda skutecznie trafiła w przygotowane stożki. Na zakończenie pokazu dzieci oddały się zabawie wodą, którą oblały siebie nawzajem oraz osoby stojące w pobliżu. Wszystko to zostało potraktowane jako dobra zabawa i na twarzach zarówno dzieci jak, i dorosłych gościły uśmiechy. Obecni na placu dorośli i dzieci nagrodziły gromkimi brawami członków MDP biorących udział w pokazie, a prowadzący pokaz podziękował za uwagę i zaprosił do dalszej zabawy z animatorkami oraz na dmuchane zjeżdżalnie.

Podczas Pikniku dzieci mogły bawić się do woli korzystając z świetnej pogody. Przygotowany po raz pierwszy dzień dziecka w takiej formie według obecnych mieszkańców oraz gości odniósł duży sukces. Dobra pogoda, dobra zabawa i organizacja dnia pozwoliła na zabawę dla dzieci oraz integrację społeczną dla dorosłych mieszkańców.

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych powiatu otwockiego.