"Żyj zdrowo"

Liczba odwiedzających: 957

Zadanie pn. „Żyj Zdrowo” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Kobiety „Mazowsze dla Zdrowia Kobiety 2023”.


„Żyj Zdrowo” to program dedykowany mieszkankom Powiatu Otwockiego w wieku od 18 do 55 lat, których aktualne wyniki badań diagnostycznych lub zaświadczenie lekarskie o aktualnym stanie zdrowia wskazują na konieczność wprowadzenia zmian stylu życia lub odżywiania, a także do kobiet u których występuje obciążenie genetyczne chorobami nowotworowymi, osteoporozą i innymi chorobami przewlekłymi.


W ramach Programu w okresie od 24.06.2023 r do 31.10.2023 r. odbywać będą się spotkania z dietetykiem i motywatorem, podczas których przeprowadzane będą m.in. wykłady oraz indywidualne konsultacje, a także różnego rodzaju aktywności fizyczne oraz warsztaty z gotowania.


Głównym celem programu jest: promowanie zdrowego stylu życia, budowanie świadomości w zakresie wpływu stylu życia na zdrowie, a tym samym minimalizowanie ryzyka chorób dietozależnych, takich jak: otyłość, cukrzyca typu 2, choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby nowotworowe czy osteoporoza.


Wartość dofinansowania: 57 877,62 zł  


Całkowita wartość zadania: 64 380,00 zł


W przypadku chęci udziału w Programie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz przesyłania formularzy rekrutacyjnych, wraz z załącznikami, dostępnymi poniżej na adres fundusze@powiat-otwocki.pl 


plakat_projekt.jpg (495 KB)