Program "Żyj Zdrowo" realizowany w gminie Otwock

Liczba odwiedzających: 1780

To już ostatnia szansa aby wziąć udział w Programie „Żyj Zdrowo”, który realizowany jest przez Powiat Otwocki w ramach dofinansowania z Programu Wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023”.

„Żyj Zdrowo” to program dedykowany kobietom w wieku od 18 do 55 lat, których aktualne wyniki badań diagnostycznych lub zaświadczenie lekarskie o aktualnym stanie zdrowia wskazują na konieczność wprowadzenia zmian w stylu życia lub odżywiania, a także do kobiet u których występuje obciążenie genetyczne chorobami nowotworowymi, osteoporozą i innymi chorobami przewlekłymi.

W ramach programu przewidziane są spotkania z dietetykiem i motywatorem, podczas których przeprowadzane będą m.in. wykłady oraz indywidualne konsultacje, a także różnego rodzaju aktywności fizyczne oraz warsztaty z gotowania. Szczegółowy zakres działań w ramach programu znajduje się w harmonogramie.

Głównym celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia, budowanie świadomości w zakresie wpływu stylu życia na zdrowie, a tym samym minimalizowanie ryzyka chorób dietozależnych, takich jak: otyłość, cukrzyca typu 2, choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby nowotworowe czy osteoporoza.

Udział w programie jest bezpłatny.

Program „Żyj Zdrowo” w Otwocku realizowany będzie w terminie od 09.09.2023 r. do 28.10.2023 r. W przypadku chęci udziału w Programie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz przesyłania formularzy rekrutacyjnych wraz z załącznikami na adres fundusze@powiat-otwocki.pl .

Zgłoszenia przyjmowane będą od dnia 28.07.2023 r. do wyczerpania ilości przewidzianych miejsc, jednak nie dłużej niż do 07.09.2023 r. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, udziału w Programie oraz wymaganych dokumentów znajdują się w regulaminie oraz pozostałych dokumentach, dostępnych poniżej.

Zapraszamy!

Regulamin Żyj Zdrowo - gmina Otwock.pdf (194 KB)

Załącznik nr 1 - Formularz rekrutacyjny - Otwock.docx (74 KB)

Załącznik nr 2 - Harmonogram realizacji programu - gmina Otwock.pdf (180 KB)

Załącznik nr 3 - Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w programie.docx (60 KB)

Załącznik nr 4 - Deklaracja uczestnictwa w programie.docx (61 KB)

Załącznik nr 5 - Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku.docx (60 KB)

Zadanie pn. „Żyj Zdrowo” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #zdrowiekobiety

Plakat-program-Zyj-Zdrowo-Otwock-27_07_23-druk-bez-herbu.jpg (5.84 MB)